Expert Dental Implants In London & Budapest Hungary – Turkish Patient Information

Londra ve Budapeşte Macaristan’da Uzman Diş İmplantları

Diş implantları eksik bir diş için tercih edilen tedavi haline gelmiştir. Diş veya diş implantı olarak da adlandırılan diş implantı, protez veya köprü gibi alternatiflere kıyasla daha konforlu, fonksiyonel ve çekici olan popüler bir seçenektir.

Bir diş implantı yedek dişi tutan metal bir direktir. Genellikle titanyumdan yapılmışlardır ve çene kemiğinizle fitlenip kaynaşırlar ve yerine doğal dişleri destekleyen bir dişi tutarlar. İmplantlar doğal bir diş gibi görünmek ve hissetmek için tasarlanmıştır. İmplantlarınıza bakarsanız ve iyi bir ağız sağlığı rutini uygularsanız, implantlarınız ömrünün sonuna kadar sürebilir.

Tek bir eksik dişi veya birden çok eksik dişi değiştirmek için diş implantları kullanılabilir. Ek olarak köprüler ve takma dişler diş implantları tarafından da desteklenebilir. Bazen tek bir diş implantı tek bir dişten daha fazlasını değiştirebilir, gereken kesin implant sayısı kemik hacminin kalitesi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Müşteriler neden dental implant yaptırmayı seçiyor?

Dental implantlar, aşağıdakileri içeren çeşitli nedenlerden dolayı çok popülerdir:

Görünüm – Dental implantlar tıpkı kendi dişleriniz gibi görünür ve hisseder, kemikle kaynaşacak şekilde tasarlanmıştır, böylece kalıcı olurlar

Konuşma – Dental implantlara alternatifler konuşmaları engelleyici olabilir; örneğin, uygun olmayan takma dişler konuşmanızın durmasına veya daha sessiz olmasına neden olacak şekilde hareket edebilir. Dental implantlar normal konuşmanıza ve kendinizi bilinçli hissetmeden konuşmanıza izin verir

Konfor – sigortayı implante eder ve kalıcı hale gelir, böylece tahrişi ve rahatsızlığı ortadan kaldırır ve rahatsız edici çıkarılabilir protezlerden kaçınır

Yemek yeme – implantlar, en sevdiğiniz yiyeceklerin hepsini normal, acı çekmeden ve kendini bilinçli hissetmeden yemeniz için güven verir

Güven – dental implantlar gülümsemeye ve elinden gelenin en iyisini yapmana güven verebilir

Sağlık – implantlar ağız sağlığınızı iyileştirebilir, yakındaki dişler etkilenmez veya değiştirilmez

Dayanıklı – implantlar son derece dayanıklıdır ve özenle kullanım ömrü boyunca uzayabilir

Kolaylık – İmplantlar, temizlenmesi veya gece alınması gereken protezler gibi alternatiflerin aksine, doğal dişleriniz gibidir.

Alternatifler neler?

Dental implantlara alternatifler, çıkarılabilir protezleri (takma dişler) veya bitişik doğal dişlerinize sabitlenmiş köprü takma dişleri içerir. İmplant ihtiyacınız diş sağlığı sorunlarından kaynaklanıyorsa, diş hekiminiz diş implantı tedavisine başlamadan önce bu sorunların nedenini açıklamaya ve tedavi etmeye çalışacaktır.

Diş İmplant Tedavisi

konsültasyon

Diş implantı yaptırmayı düşünüyorsanız, en kısa sürede diş hekiminize danışın. Bunun nedeni, takma dişler gibi bazı tedavilerin kemiğinizi etkilemesidir; bu da diş implantları için seçenekleri etkileyebilir. Dental implantların bir avantajı, daha güçlü ve yoğun hale gelen kemiği koruyabilmeleridir.

Diş implantı diş hekiminiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tedavi planı tasarlar. Dental implantlar genel sağlığı iyi olan çoğu yetişkin için uygundur. Hastalar implantı tutmak için sağlıklı diş etlerine ve kemiğe sahip olmalıdır. Çene kemiğinizin uygunluğunu kontrol etmek için röntgen çekilir, ayrıca bir tarama da kullanılabilir. Mevcut diş sağlığınızı ve alternatif tedavi seçeneklerinizi kapsayan tedavi seçenekleriniz hakkında yazılı bir özet almayı bekleyebilirsiniz. Bu ayrıca tedavinizi aşamalara ayırır, ihtiyaç duyduğunuz implant sayısı ve beklenen ücretlerle birlikte.

Diş İmplant Cerrahisi

Tedavi süreleri değişebilir ve 6 hafta ile 6 ay arasında tamamlanabilir. Kere, gereksinimlerinize ve kemiğinizin kalitesine bağlı olarak değişebilir; bu da tedavi sürelerini kısaltabilir. Bunun nedeni, daha zayıf kemikle daha fazla zaman ve özen gösterilmesi gerektiğidir.

İmplant yerleştirme cerrahisi diş hekimliğinde lokal anestezi altında uygulanabilen basit ve küçük bir cerrahi işlemdir. Diş hekiminiz anestezinizi uygular ve diş etinizi keser ve implant için bir delik açar. Bir dişi çıkarmışsanız, diş hekiminiz aynı anda implant yerleştirebilir. Sedasyon, gerektiğinde endişeyi gidermek için de kullanılabilir. Prosedür normalde 1-2 saat sürer.

İmplantın diş kökü, eksik dişin kemik soketine titanyumdan yapılmış küçük bir vida benzeri çubuk yerleştirilir. Çene kemiği iyileştikçe, onu çeneye sıkıca sabitleyen titanyum implant etrafında büyür. İyileşme süreci altı haftadan altı aya kadar her şeyi alabilir.

İmplant çene kemiğine güvenli bir şekilde tutturulduktan sonra, yeni dişi tutmak için bir taç adı verilen, abutment adı verilen küçük bir bağlayıcı takılır. Dişinizin izlenimleri, tacın temel aldığı bir model oluşturmak için kullanılır. Tepenin rengi mevcut dişlerinize uyar.

İmplantlar şu şekilde takılabilir:

Tek aşamalı implant – implant çubuğu ve abutment aynı anda takılır

İki aşamalı implant – implant çubuğu sakızınıza takılır ve gömülür, kemiğiniz iyileştikten sonra abutmenti takmak için başka bir ameliyat geçirirsiniz

Suni dişler aynı günde takılabilir veya iyileşme için beklemeniz gerekebilir, bu durumda geçici bir köprü veya protez takılabilir, böylece boşluklar görünmez.

Riskler, Komplikasyonlar ve Sorunlar

Dental implant prosedürü riskleri düşüktür çünkü implantlar İngiltere ve Avrupa’da güvenli ve iyi kurulmuş bir çözümdür, ancak her prosedür komplikasyon riski taşır. Bunlar, şişme ve rahatsızlık gibi geçici olarak muhtemel olan yan etkileri içerebilir. İşlem sonrası komplikasyonlar aşırı kanama veya anestezik reaksiyonunu içerebilir. Nadiren implant çene kemiğinizle doğru bir şekilde kaynaşmaz ve gevşeyebilir. Yeni bir takma implant takmanız gerekebilir.

Sigara içmek implantların ve doğal dişlerin sağlığını etkiler, implantlarınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Dişlerini sıkma ya da öğütme (bruxing) alışkanlığı olan hastalar, implantlarına çok fazla baskı uygulayarak komplikasyonlara neden olabilir. Bununla birlikte, tedavi planlaması ve gece ısırma görevlisinin kullanımı bu sorunu çözebilir.

Eğer ağrı kesmeye ihtiyacınız varsa parasetamol gibi reçetesiz ağrı kesiciyi devralabilirsiniz. Diş hekiminiz randevuları takip edecek. Ameliyattan ve iyileşmeden sonra yedek dişleriniz doğal dişlerinizle aynı görünmeli ve hissetmeli ve diş implantınızın güven ve yararlarından yararlanabileceksiniz. Diş implantlarınıza iyi bakın ve iyi bir ağız sağlığı rutini izleyin.

Diş implantlarınızın yıllarca dayanmasını bekleyebilir, implantlar bir ömür boyu bile sürebilir ve yeterli kemiğe yerleştirilip uygun bir şekilde tutulursa, doğal dişler sürece. En büyük etki oral hijyene kişisel ilgi göstermeniz ve düzenli randevulara katılmanız olacaktır. İmplantlar ihmal edilirse, doğal dişleri etkileyenlere benzeyen taş ve plak kalıntıları gelişir.

Bir Günde Aynı Gün İmplant veya Diş Nedir?

Aynı Gün İmplantları, sağlıksız dişlerin çıkarılması gibi hazırlık çalışmaları da dahil olmak üzere, bir günde takılmış bir implantın kullanılması anlamına gelir. Bununla birlikte, tedaviden önce röntgen dahil olmak üzere konsültasyon ve muayene yapılması da gereklidir. Aynı gün implantlar bazen diş hekimliği uygulamaları, diş implant klinikleri, merkezler ve kozmetik diş hekimleri tarafından sunulmaktadır.

İmplantların maliyeti ne kadardır?

İmplantlar, bir hasta kaza geçirmemişse veya ağız kanseri geçirmemişse, NHS’de normal olarak mevcut değildir. Bununla birlikte, sıklıkla implantların maliyeti, uzun vadede kuronların ve köprülerin maliyetinden sadece biraz daha fazladır. İmplantlar ayrıca daha fazla fayda ve güven sağlar. Örneğin bir köprünüz varsa, köprüyü desteklemek için bitişik dişlerin kesilmesi ve kuronların takılması gerekir. Diş implantları bitişik dişleri etkilemez.

Londra ve Budapeşte Macaristan

Uzman diş ekiplerimiz sizi Londra ve Budapeşte’de ağırlamaya hazır. Konsültasyon ve tedavinizi Londra veya Macaristan’da yapmayı seçebilirsiniz. Yurtdışında tedavi almak isteyen hastalar için Macaristan’da seyahat ve konaklama paketleri sunuyoruz.

Szójegyzék